PROŚBA O POMOC – ZBIERAMY NA OPERACJĘ JACKA

Ewa i Michał Wasińscy z Parafii Przemienienia Pańskiego w Opolu proszą o finansowe wsparcie operacji ich najmłodszego synka Jacka. Marzą o tym, by miał zdrowe nóżki. Chłopiec urodził się z rozszczepem kręgosłupa, wodogłowiem i wieloma innym uszkodzeniami, ale ku zaskoczeniu wszystkich, rozwija się bardzo dobrze. Jest pogodnym, półtorarocznym chłopcem, który ma wiele energii i dzielnie znosi regularne rehabilitacje.

Jacek urodził się też z tzw. końsko-szpotawymi stopami i bezwładem dolnej części ciała. Lekarze zdecydowali, że skoro i tak nie będzie mógł chodzić, nie ma potrzeby zajmować się jego stopami. Inne podejście mają lekarze w Niemczech, którzy podejmują się takich operacji, bo pionizacja ciała jest ważna dla rozwoju dziecka. Jacek na razie może tylko pełzać, podciągając się rączkami. Specjalne stabilizatory ortopedyczne pozwalają go ustawiać w pionie. Wtedy zmienia mu się perspektywa patrzenia na otaczający go świat, a i ma wtedy dwie wolne rączki, bo jedną z nich nie musi się podpierać.

Koszt operacji w klinice w Niemczech wynosi ponad 100 tysięcy złotych. Obecnie trwa zbiórka na ten cel, a także odbywają się charytatywne licytacje na Facebooku. Zatem już dziś jest możliwość wsparcia Jacka - szczegóły zamieszczone są na stronach:

zbórka na siepomaga.pl

licytacje charytatywne

W niedzielę 23.02 w naszym kościele, po mszach, zostanie przeprowadzona przez członków FZŚ zbiórka ofiar na ratowanie życia i zdrowia rocznego Jacusia Wasińskiego. Więcej informacji o chorym dziecku i jego rodzinie na plakatach w przedsionku kościoła, w Gościu Niedzielnym z ubiegłego tygodnia (dodatek opolski str. VI i VII), a także na naszej stronie internetowej. Za każdy gest życzliwości już dziś składamy serdeczne “Bóg zapłać”.

Comments are closed.